Zapadli sme na Veľkú noc
06.-15.04.2023
by pali
Prvá zastávka cestou na Veľkonočné sviatky bola u babky v Spišskom Podhradí. Cesta sa nám zdala nekonečná, len do Brna to dalo 4 hodiny. Ale tak termím bol šialený večer pred VN bolo samozrejme „presúvacie“ peklo. Na dvore u starej mamy sme zaparkovali cca o 23:30 a okamžite sme spustili „spací program“. Ráno sme si dali kafíčko s výhľadom na najväčší hrad v strednej Európe. Nálada panovala sviatočná, posedeli a pokecali sme so starkou a bolo načase vyrazit ďalej smer KE.
Najväčšie „dramático“ na nás v tom predpoludní potichu čakalo priamo na záhrade a malo podobu našej obytky.
Po rozlúčke s babkou sme naštartovali a chceli vycúvať z dvora, ja som otváral bránu a Veny štartovala motor. Sneh z predchádzajúceho večera už bol dávno preč a tým sa stalo to, že celý povrch na ktorom sme stáli bol totálne premočený a samozrejme sme sa nevedeli pohnúť ani dopredu ani dozadu. Kolesá sa pretáčali v blate a nepomáhalo ani tlačenie. Podkladali sme všeličo – drevo, kamene, behúne, kusy koberca, rádoby snežné pásy (ktoré som mimochodom hneď a na mieste vyhodil, lebo akože absolútne nepomohli). Za hodinu sme sa posunuli o meter a ostali sme stáť pod výjazdom na ulicu, ktorý bol mierne do kopca (na biku by som ten sklon nazval rovinou, ale v tomto prípade to bal sám Everest). Tu už nepomáhalo vôbec nič. Neveril som, že obytná dodávka tak ľahko zapadne. Našťastie, a ako na zavolanie, išiel okolo mladý muž od susedov a či vraj nepotrebujeme pomôcť. Samozrejme že sa taká ponuka neodmieta! Tlačil ako najviac vedel, ale nepomáhalo, lebo asi málo. Nakoniec nebolo inej cesty a skočil do garáže pre Oktávku, a konečne nás vytiahol na ulicu na lane (poznámka editora – no druhom lane, lebo to prvé prdlo). Za pomoc dostal výberový rum z jedného Plzeňského liehovaru 🙂
Táto skúsenosť už nás poučila, kontrolovat povrch kde parkovať a že aj mokrá tráva dokáže potrápiť. Nebudem predbiehať, len krátko naznačím – toto bola prvá príhoda s mokrou trávou.
V Košiciach je Leo odstavený na parkingu na Opátskom, môj program je oddávanie sa veľkonočným radovánkam. (obzvlášť po 45 dňovom pôste :)).

V utorok bol plán viac než jasný, vyraziť v ústrety termálnej vode. Mezőkövesd to istil. Kemp krásny, čistý, nový a boli sme tam prakticky sami. Voda parádna, teplá. Kemp ale pre Roľnícku posádku bol pridrahý a tak sme sa hneď v stredu večer presunuli o pár kilometrov ďalej, za príjemnejšiu cenu.

Bogács nás privíta zľahka rozbahnený (spomienky na bahno sa objavia okamžite), takže miesto sme vyberali veľmi uvážlivo. Aj v MK bolo vidno ako sa niektorí trápili pri výjazde z parciel. Vraj tam cez sviatky parkovalo 46 posádok. Celkom úspech hneď po otvorení.
Kemp v Bogácsi sa od čias minulého režimu v niektorých detailoch nezmenil, gumové závesy na sprchách hrdo odkazovali na príslušnú dobu. Ale snahu je vidieť – mnohé je už opravené, ale niečo stále v originále a čaká na nový šat. Venu najviac trápili pavúky, ale to sa vyriešilo používaním vlastného WC. Kúpanie opäť paráda, ubytovaní môžu až do 22.00 – o hodinu dlhšie než posledný denný návštevník. Posledný deň už len krátka kúpačka a smer DS.

Dunajská streda bola prekvapením. Boli sme tam pred strašne dlhou dobou (ešte sme stanovali) ale kemp sa krásne zväčšil, opravil, vyčistil a hlavne zameral na obytné autá. Polnočné kúpanie a drink nás milo prekvapil. Reštaurácia ktorá je v areáli je super (aspoň my sme si vždy vybrali).

A stihli sme ešte pomôcť inej posádke s obytkou dostat sa z pitchu. Mali rovnaký problém ako my – blato. Odmena 6 plzní potešila.
Aby som nezabudol: Prečo obľubujeme kempy, ktoré sú súčasťou termálnych kúpeľov? Ízi – vstup do bazénov v cene ubytovania! Na nezaplatenie.
https://bogacsigyogyfurdo.hu/index.php/szallasajanlataink/thermal-kemping
