Paliho výlet do Schladmingu

25. – 27.8.2023

Dohodol som sa s mojím najlepším kamošom že mu ukážem/predvediem ako sa karavanuje. Ako cieľ sme si vybrali rakúsky Dachstein. Venu zostala doma, hovorila dačo, že bude robiť čistku vo svojej skrini a to je „přátelé“ peklo, pritom nechcete úplne byť.

V piatok po robote som nabral Sisa na Zličíne a vyrazili sme smer Austria. Cesta bola ok, cieľ bol zakempiť v Sladmingu v kempe Zirngast.

Kemp vybavený jak sa na rakúsky kemp patrí, darmo je sú 40 rokov pred nami. Všetko čisté, reštika s domácimi špecialitami a samozrejme nesmie chýbať weinzenbier. Urobil som dopredu rezerváciu takže z miestom nebol problém, na konci kempu – aspoň bude kľud. večer si užívame posedenia pri aute a kecáme o všetkom možnom, obdivujeme majestátne hory. Ráno nás čaká Dachstein.

Po raňajkách vyrážame ešte niečo dokúpiť, lebo v rakúsku je v nedeľu zavreté. A smer parkovisko pod Dachsteinom. No hneď narážame pred vstupom na problém že nemáme miestenky na lanovku, tak nás borec otočil, pretože sme nechceli čakat na nejaké voľné miesto. zaparkovali sme v dedine pod kopcom a že si to vyšlápneme pešo. HA-HA. Brutálne prevýšenie, naplánováná trasa mala mať podľa mapy.cz 2.5 hodiny a my sme po 2 hodinách neboli ani v polovici. Usúdili sme že je to nad naše sily ( aj tak sme mali za sebou kilometer prevýšenia ) a vydali sa späť. Po ceste v hute sme si dali pifko a pokračovali k autu. Túra to bola riadna.

V nedeľu po raňajkách cesta späť do Prahy. Siso ešte po ceste prestúpil k svojej rodine a vyrazili ešte niekam na Šumavu.

Po dlhej dobe výlet zo Sisom.