Jesenický horor
08.-10.09.2023
Budem sa opakovať. Ale je to holý fakt. To najkrajšie, čo o tomto kempe môžeme referovať: „Boli sme tam a dokonca sme to aj prežili.“

Bol ďalší piatok, predpoveď počasia luxusná, tak prečo tú Petronelu opäť neprevetrať. A tak sme skončili len o pár kilometrov od posledného víkendu na vodnej nádrži Skalka. Ako sa volal kemp? Neviem. Ale čo viem s istotou, že si to netreba pamätať.
Väčšina karavanov odložená na dožitie, už sa nikdy a nikam nepozrú. Z 80% Nemci a zo 100% rybári. Podľa toho vyzeral aj breh. Neudržiavaný, príšerne bahnitý.
Samotné vybavenie kempu… To nevidelo starostlivosť (o zhodnotení pomlčme) od roku 1993, kedy naposledy vymaľovali na trendy bordelovú tmavú fialovú. Ale aby si čitateľ predstavil: obrovská miestnosť predstavujúca WC, celkovo 8 miestností s WC, dokonca majú aj dvere (tie ale nejdú zavrieť ako vlhkosťou napuchli už veľmi dávno), a najväčšie terno – celý ten priestor osvetľuje jedna jediná žiarovka v strede priestoru. A návštevník má dilemu – zavriem sa a vykonám potrebu na mieste v absolútnej tme, alebo nechám otvorené a risknem pohľad iného návštevníka…
Jedna návšteva stačila, odvtedy som zásobovala domáce vybavenie. Ale jednu pomyselnú hviezdu som ochotná dať za teplú vodu v sprche.
Pre evidentný „věhlas“ nás tam bolo 6, mimo stálic. Dokonca s jednou posádkou sme sa aj dali do reči (Mirek a Dana z Dľčína) a mali podobne skvostné zážitky s majiteľmi ako my. Ale svojím spôsobom nám zachránili večer, rozprávali sme sa o cestovaní, navnadili nás na Gardu (že to tam nie je len po ceste, ale aj mimo sú cyklotrasy) a celkovo mali sever IT precestovaný skrz naskrz. Ale hlavne, pán Mirek hral na gitaru a pekne spieval. A tým eliminoval „spev“ z narodeninovej oslavy, lebo tam teda spievať fakt nevedeli.
Pani domácu, ktorá sa štítila v kempe ubytovať niekoho s trvalým pobytom a pánovi domácom, ktorý čapoval do súkromných kelímkov s dotazom – a od koho jste? – pomlčím.

Ale počasie bolo fantastické. A my sme na Petronele len tak svišťali tou kivi limonádou pod zadkom. Nebolo to zase až tak zlé. Akurát človeka zamrzí, keď sa stretne s cudzou formou života.

http://www.kempcheb.cz/
