Až k Čertovej prdeli
07.-10.03.2024
Dačice
Keď si niekto vymyslí služobku do DCC na piatok – mňa to nechá úplne chladnou a naplánujem tam prosto celý víkend :). Takto jednoduché to dokáže byť.
Preto sme výnimočne vyrazili už vo štvrtok po práci. 16:31 štart. No a cesta bola predlhá. Až 20.04 sme si zaparkovaní a spokojní sadli k pivu za traťou pri Dyji na zbernom parkovisku.


Posledný pracovný deň v týždni sa niesol v pracovnom duchu. Ja som sa odkráčala do kancelárie, zašla na obed s kolegami k Hruške (aj Pali si podľa recenzií zašiel na obed práve sem), aby sme sa večer stretli „doma“ a vyrazili preskúmať trochu toho okolia. A ako inak, vyrazili sme ZA mesto a nie DO mesta. Ani sa nedivím, že sa odtiaľ chce málokomu sťahovať, je tu prekrásne.



Čížov
Aby sme však neostali stáť na mieste, rozhodli sme sa pre ďalšiu zastávku v obci Čížov. Malé parkovisko, s odpočívadlom, na dohľad dedina. A aj susedov sme mali na noc, ale držali sme sa v úctyhodnej vzdialenosti, nech sa navzájom nerušíme :).

Naplánovaný výlet nás viedol z Čížova do rakúskeho Hardegg-u okolo zvyškov železnej opony, cez les, z kopca k Dyji, až sme narazili na most do samotného Rakúska. Hardegg je malilinkaté mestečko, taká polomŕtva obec v sobotu dopoludnia, kde sme okrem zavretého hradu nič viac nenašli.




Odtiaľ sme okolo meandra Dyje došli na snežienkové pole :).





Výhľady sme mali luxusné z oboch strán rieky.Späť sme sa dostali cez lanový most a troška stúpania do kopca, aby sme sa vrátili do Čížova. Okruh bol 15 kilometrový a riadne výživný, obzvlášť ten koniec. Ale fajnovo sme si mákli.
Kunžak
Po návrate sme sa občerstvili a vybrali si ďalší cieľ, ktorým bolo platené parkovisko pri Kunžaku, kde sme si chceli obzrieť rozhľadňu U Jakuba a priľahlý lesopark. miesto je to asi obľúbené, stáli sme tam 3 obytky a všetky zadarmo, lebo parkovací automat si asi zobral dovolenku a nepracoval.

Ešte večer sme si obišli sústavu spodných rybníkov, navzájom prepojených prírodnými prepadmi. Ten kto to tam vytváral vedel čo robí a urobil to nádherne. Ráno sme sa vybrali preskúmať lesopark, kde sme našli hornú sieť rybníkov, rozhľadňu, ktorá práve otvárala, pod rozhľadňou vyžitie pre deti aj dospelých, toalety….. Naozaj prekrásny areál na víkendové vyžitie, či vychádzky po práci.




A aby sa nám nemálilo, aj čertovu prdel sme našli 😀

