Grosser Osser, naozaj 😉

21.-23.06.2024

Predpoveď počasia na celé územie ČR bola zlá, všade tresky plesky a dažde. Iba dva kraje vyzerali ako tak dobre. Plzeňský a Karlovarský. Vraj bez dažďa. Doma sedieť sa nám teda nechcelo. Čo s tým?

Našla som v okolí vrchol s fascinujúcim názvom, Grosser Osser, no odolal by niekto? Ja nie 🙂

Mali sme plán. Že prespíme na štarte túry a hneď ráno za tepla vyrazíme. Ha-ha-ha. V takom sklone by sa nevyspal ani netopier. A ešte aj tá reštaurácia, na ktorú sme spoliehali, bola uzavretá . Nebrali sme si so sebou prakticky nič…

A tak, chce – nechce…. ATC Nýrsko bola jasná voľba, aj keď jediná v okolí 😀

Neľutovali sme. Kemp je po čiastočnej rekonštrukcii, totálne rovný, sociálky fajnové a po 22.00 ticho. Pivo dobré a rýchlovky chutné… v susedstve letné kúpalisko!

Ráno po raňajkách sme sa vrátili k pôvodnému plánu. Zanechali sme stoličky a stôl a nájazdové rošty na mieste a vyrazili na štart túry. Nové turistické topánky je treba vyskúšať….

60 percent povrchu je asfalt 😀 …. jediné čo som si overila, že ma budú nohy bolieť úplne rovnako 🙂 . Ale ostatných 40 percent… to bola jedna veľká a skvelá vec. Krásny horský terén. Výhľady nádherné, terén na otestovanie topánok na jedničku. Na vrchole na nemeckej strane klasická „hute“. Dali sme si radler,pšenicu, jaaaaj. Slnko svietilo, ľudia sa tešili…. Z nemeckej strany výstup vyzeral omnoho zaujímavejšie než z tej českej…. Možno raz.

Návrat do kempu bol vo vynikajúcej nálade a aj zbytok večera sa niesol v rovnakej nálade. Okolo nás pohoda, nemeckí dôchodcovia čítajú ci od rána do večera….. Pohoda!

https://www.autokemp-nyrsko.cz/