Letné prekvapenie – Seč

28.-30.06.2024

Sme už ako rosničky a pred každým víkendom sledujeme predpoveď počasia, aby sme nič nenechali na náhode.A keďže teploty mali byť letné, Petronela musela do služby 🙂 .

Pali objavil vodnú nádrž Seč a tam jediný kemp. Príjazd nás šokoval, ale len do uvedomenia si, že začínajú prázdniny. Fronta na hodinu. Ale vošli sme sa. V krátkosti, taký kemp v kopci, ale že v kopci, trochu socík, ale už sa snažia aj investovať. Najviac zatiaľ zainvestovali do spoplatnenia teplej vody… ani hrnček si neumyješ.

Ale naspäť ku kempu. Je tam niekoľko možností na občerstvenie, aj reštaurácia je na mieste. Aj tu sa rozmáhajú zaparkované nehnuteľnosti a aj patričný prístup „domácich“ k prišelcom. Na vlastnej koži sme sa presvedčili, kedy nami vyhliadnuté miesto, podľa domáceho nie je voľné. Uviedol to asi takto: „Tak heleďte, tak já vám to tedy vysvětlím, jak to v kempu chodí, karavan, dva metry před na terásku a dva metry za pro auto.“ Tak sme teda odpovedali, že asi teda to nemusí byť jeho starosť, ale že všade okolo je to dosť strmé…. A on že nám požičia lopatičku, aby sme si vyrovnali. Zlatý – blb s debilnou kérkou na bruchu.

Nakoniec sme aspoň pri plote jeden celkom dobrý spot našli a vybalili sa. Bol čas ísť okuknúť kam sme prišli. Rozlohou by som ho zaradila medzi stredne veľké. Pre obytky len asi 5 rovných parciel, inak divočina. V stánkoch zase neberú karty, tak sme sa museli uspokojiť s ponukou v hlavnej reštaurácii. Až na to, že ju pani prevádzkárka zatvorila o 20.00. Aj napriek namietaniu hostí i zamestnancov. Dali sme si natočiť pivo do PETky a problém vyriešený.

Ráno bolo krásne, slnečné a horúce. Petronela bola pripravená v cuku-letu a vyrazili sme hneď po raňajkách šampiónov – omeleta so slaninou.

Seč bola zvolená ako ideál na prvú plavbu. Nie veľmi rozsiahla, trochu členitá, aj s tajomným ostrovom, na hrádzi tunel… Mali sme na čo pozerať. Na dĺžku má necelých 6 kilometrov a tak sme si pivnú zastávku nechali na spiatočnú cestu.

Na našej prvej zastávke dokonca poznali vychytávku Qerko a čapovali pšenicu, moderní boli.Druhá zastávka v Yacht Clube už tak úspešná nebola, lebo brali buď hotovosť, alebo cez internet banking. Ale aspoň niečo. Aj mi bolo ľúto čašníka, ktorý bol na úplne všetko sám… trochu to tam tak aj vyzeralo.

Priamo na vode sa to všade hemžilo plavcami, člnmi, paddleboardami. A tak nás tí plávajúci navnadili, že sme sa po návrate plavby išli vykúpať…. bola to káva. Fajnovo sme si zaplávali. Navyše sme potom ešte poobdivovali káry,konal sa totiž zraz majiteľov áut značky Honda.Toľko upravených CRX-iek som ešte nevidel.PECKA.

Večeru sme mali vlastnú a ja som si po nej išla „porozmýšľať“ a Pali šiel na jedno. A tak sme pokorili ďalšiu nádrž.

https://autokempsec.cz/