Okolo hasičského závodu

19.-20.10.2024

Tento výlet začína až v sobotu. V piatok ma Pali zaviezol do Berouna na železničnú stanicu, zamával mi bielou vreckovkou a vlakom do Plzne som sa viezla na firemnú prehliadku do pivovaru Plzeň. Bolo to tam príma….

Ale tešila som sa, keď si ma Pali pred hotelom vyzdvihol ráno a namierili sme si to do obce Břasy. Malá obec nie ďaleko od Plzne sľubovala moderný stellplatz na peknom mieste, vedľa miestneho parku.

Pri hľadaní toho miesta sme malinko tápali, lebo navi nám hovorila niečo iné ako dopravné značenie a ešte sa po okolí motali bežci s mapami, asi hľadali poklad.

Našli sme to! Naozaj pekne upravené miesto pre 4 obytky, servisný stĺpik, na okraji obecného parku. Dominantou parku je komín stratenej fabriky a 2 jazierka na zrekultivovanej ploche. Tu a tam nejaké work-outové zostavy…Dosť prekvapivé na obec ešte menšiu než je naša.

Po zaparkovaní hľadáme ako zaplatiť, ale servisný stĺpik nám nič nehovorí, informačná tabuľa tiež mlčí… ale pár metrov od nás je stanovisko pre bežcov orientačného závodu, tak sa pýtame, ako to tu chodí…. My nevíme, my nejsme zdejší 😀 …. aha, ok….. Ale my vám to pohlídáme! Opúšťame teda Lea samotného.

Dáme sa teda do turistickej fazóny a vyrážame na naplánovaný okruh, kde je naša prvá zastávka – mini záhradný vláčik na ktorom by sme sa radi zviesť. Márne, fronta dlhá, vláčik miniatúrny (v TV vyzeral byť o niečo väčší). A v pozadí párty stany a veľa, veľa hasičských áut. Nikde nehorí… ale dobrovoľné hasičské zbory tu súťažia v orientačnom behu 🙂 a tak sú všade párky a pivo a limo….

Pokračujeme okolo futbalového ihriska a vnárame sa do lesa. V batôžku máme zbalené sendviče a pitie. Mierime na rozhľadňu. Lesom a lúkami, okolo lomu. Až sme sa pomaly ale isto blížili k rozhľadni. Tak nejak sa rozhliadam a vravím si… Tu sme už možno aj….. Míňame domov dôchodcov…. a vravím si…. Tu sme už isto BOLI 😀 . Tak sa nám zase podarilo…

Na spiatočnej ceste sme sa zastavili snáď v najhnusnejšej knajpe pod slnkom. Keď sme videli, ako sa u vedľajšieho stola tvária na jedlo, tak sme si dali len pivo a panáka a išli do auta. A ako ideme tou obcou tak sa rozprávame, že je to tam akési čisté a upravené a že je to neobvyklé…. a potom to vidíme…. fabrika Primalex… a je vymaľované… záhada rozluštená. 🙂

https://www.obecbrasy.cz/turista/volnocasovy-areal-ultramarinka