Filipova Huť
10.-12.04.2026
Po dlhšej odmlke od karavaningu sa vraciame späť do starých koľají, pripravíme si kapustnicu a nabalení vyrazíme do Filipovej Hute. Už sme tu raz dávnejšie boli, ale na cyklo túre a teraz je čas na pešie objavovanie okolia (ešte stále je strašlivá zime a na bike to veru nie je).
Prichádzame na súkromný stellplatz, kde sú pripravené miesta pre dve obytky, servisné miesto, posedenie kryté aj nekryté, možnosť grilovať…. no paráda.



Sme tu navyše úplne sami… Niet sa úplne čomu diviť, polovica apríla a ono stále mrzne. Aby sme to ešte takto pred zotmením omrkli, vyberáme sa k miestnemu hotelíku na jedno čapované. Zábava je v plnom prúde a my sa po tme vyberáme späť k domovu na kolesách.
Ráno po obligátnej káve a raňajkách vyrazíme na 16 kilometrovú trasu. Stretáme o poznanie viac ľudí než pri poslednom výlete…. asi tak o dvoch 😀 a navyše sa nám do cesty postaví pivovar na Kvilde 🙂 – okoštujeme a dá sa, ale jedna chybička krásy sa našla, neberú karty a podľa uštipačnej poznámky slečny obluhujúcej „ani nebudeme“… Väčšina cesty nás vedie lesom, okolo pastvín, obchodíka s farmárskymi výrobkami.








Ale cesta naspäť sa nám akosi zdĺhavá pozdáva. Konca kraja sa nevieme dočkať. Aby sme ale napokon cieľa dosiahli a aj na jedno nesúťažné zavítali opäť do jediného otvoreného podniku (a keďže už sme starí známi, tak nemusíme platiť hneď, ale až pri odchode 😀 ).
Spí sa tam nádherne. Všade ticho a po ruke čo potrebujeme. Fajne bolo!
