Brnenský Karavan a umretá Lednice

03.-04.11.2023

Sotva sme ráno otvorili oči, začali sme sa chystať na veľmi rýchly Moravský počin. Všetko sme nahádzali do tašky a s kávou v hrnčeku si to namierili na Brnenský karavanistický veľtrh.

Výstava bola veľká – 3 pavilóny k prasknutiu napratané obytkami, stánkami o kempovaní a možnostiach v rôznych krajinách a krajoch, ale tak trochu nič prevratné. Snáď okrem Globe traveller-a, ten teda bol, no nič.

Jedna vec nám ale na každej výstave chýba… Doplnky a vychytávky! Tie skoro nikde nenachádzame. Žiadne hračičky.

A keď už nám tam začalo byť dlho, tak sme to po dvoch hodinách vzdali, ulovili v jedálni obed a vydali sme sa do Lednice na STPL Anno Vino. Cesta nám ubehla, ani sme nevedeli ako…. značenie super, hneď sme ho aj našli. Ani sme sa nedivili, že tam nie sme sami. Skôr sme sa pôvodne báli, že sa tam nevojdeme, že bude mnoho posádok, ktoré sa po Brne rozprsknú po okolí.

V kocke…. sociálky čisté, vinotéka úžasná, víno luxusné, prechádzky také akurátne jesenné po okolí – lednice, zámocký park. Treba však počítať s tým, že takto v neskorú jeseň tu umrel pes… a otvorenú sme našli jednu reštauráciu a jedno bistro, inak pusto prázdno.

Link na Anno Vino nebude – pre veľkú snahu a malý úspech už neexistujú.